לימוזין שמריה – הסעות בכל רחבי הארץ

סוכנויות רכבים – חלק ראשון

המכירה יכולה להתבצע במגוון דרכים שונות. קיימת מכירת רכבים פרטיים, לרוב יד-שניה, המתבצעת לרוב על גבי ובאמצעות לוחות מודעות ואתרים המיועדים לכך. מכירה יד ראשונה לרוב מתבצעת על ידי סוכנויות רכבים מוסמכות או על ידי מרכזי מכירה של יצרני המכוניות. המכירה הינה עסק שיש לשקול אותו בכובד ראש.

בין אם אתה הקונה או המוכר, עקב נחיצות הרכב והעלויות הבלתי מבוטלות הכרוכות בקנייה ובמכירה של רכב, יש לוודא אמינות הרכב, מקורו, וסבירותו של המחיר בו הוא נמכר. לשם כך מומלץ לבצע סקר שוק מקיף הכולל השוואת מחירים הלוקחת בחשבון את מצבו של הרכב, קילומטראז’ שעבר, שנת ייצור, מספר קודם של בעלים, דגם, וביקוש. מכירת רכבים פרטיים המתבצעת בצורה יעילה תיקח בחשבון גם מחיר מקסימלי והמוכר יציע את רכבו במחיר גבוה יותר על מנת לאפשר מרחב מיקוח.

רכבי יוקרה

Image by Flickr/WillVision Photography


 לעומת זאת מכירה מסוכניות מוסמכות או ממרכזי מכירה של יצרני הרכב מתבצעת במתכונת של מחירים קבועים לכל דורש אותם מפרסמים יצרני הרכב. מכירה יד ראשונה ממקור מוסמך מבטיחה אמינות במחיר ובמצב הרכב, כמו גם אפס שחיקה. אולם לא כל אחד יכול להרשות לעצמו להוציא את סכום העתק המתבקש בדרך כלל לשם רכישת רכב יד ראשונה.